NISI ČLAN?
Prijavi se

Discussions

Other user discussions

Seksualni dnevnik: što je to i zašto ga treba voditi?

20/06/2024 11:10
postavljeno od strane
Seksualni dnevnik je mjesto gdje možete zabilježiti svoja intimna iskustva, nezaboravne trenutke, fantazije i želje. To može biti korisno za povećanje svjesnosti o sebi i poboljšanje seksualnog života.

Zašto je potreban seksualni dnevnik?
Povećanje svjesnosti:
Seksualni dnevnik pomaže procijeniti i analizirati vaša intimna iskustva. Omogućuje vam bolje razumijevanje što vam se sviđa, što vam se ne sviđa i zašto, što može poboljšati vaš seksualni život.

Prostor za razmišljanje:
U dnevniku možete mirno razmišljati o svojim iskustvima, procijeniti što vam je najviše odgovaralo, što je možda narušilo vašu zonu udobnosti i što biste željeli poboljšati. To pomaže otkriti vaše potrebe i želje.

Izražavanje emocija:
Pisanje dnevnika omogućava vam da izrazite misli i osjećaje koje možda ne biste podijelili s bliskim osobama. To može biti vrlo korisno za vaše raspoloženje i opće blagostanje.

Praćenje seksualnih navika:
Zabilježavanjem svojih iskustava prije, tijekom i nakon spolnog odnosa, možete pratiti svoje seksualne navike i bolje ih razumjeti. Ovo pomaže otkriti što utječe na vašu seksualnu želju i kakva vrsta intimnosti vam najviše odgovara.

Unapređenje komunikacije:
Ne žele svi ljudi otvoreno razgovarati o seksu sa svojim partnerom. Seksualni dnevnik može pomoći da jasnije izrazite svoje misli, što kasnije olakšava razgovor s partnerom.

Kako pisati seksualni dnevnik?
Seksualni dnevnik možete pisati na način koji vam najviše odgovara. Evo nekoliko ideja odakle početi:

Analiza i refleksija:
Odgovorite na ova pitanja:

Što mi se najviše svidjelo?
Je li partner učinio nešto što je narušilo moju zonu udobnosti?
Što mi je nedostajalo?
Je li bilo trenutaka kada je partner učinio ili rekao nešto što je povećalo moje uzbuđenje?
Je li bilo nešto što mi se činilo neprikladnim ili me iznerviralo?
Snovi i fantazije:
Opisujte svoje snove, fantazije, iskustva s masturbacijom i erotske snove. To može pomoći da unesete više raznolikosti u svoj seksualni život.

Seksualni meni:
Sastavite seksualni meni za sljedeći put. Napišite svoje i partnerove želje i usporedite ih kako biste pronašli odgovarajuću varijantu ili isprobali sve opcije redom.

Karta tijela:
Nacrtajte kartu partnerovog tijela i isprobajte različite tehnike stimulacije, bilježeći reakcije. Ovo će pomoći da bolje upoznate tijelo jedno drugoga.

Opisivanje emocija:
Opisujte svoje emocije nakon seksa – i pozitivne i negativne. Ne ocjenjujte sebe, već se naviknite na samopodršku.

Zašto je to važno?
Seksualni dnevnik pomaže ne samo bolje razumjeti svoj seksualni život, već i poboljšati komunikaciju s partnerom, otkriti nove izvore zadovoljstva i rješavati moguće probleme. Može postati važno sredstvo koje pomaže poboljšati ne samo intimni život, već i ukupnu kvalitetu odnosa.
Pregled
...